Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

ŻEGNAJ NAM PRZEDSZKOLE MIŁE!

 

Dnia 19 czerwca 2019 r. kolejna grupa naszych wychowanków wyruszyła w dalszą drogę. Jak zawsze były to dla nas bardzo ważne i wzruszające chwile. Dzieci niczym studenci występowały w biretach i kokardach.Absolwenci żegnali się z przedszkolem śpiewając piosenki i recytując przygotowane odpowiednio na tę okazję wiersze, wspominające czas spędzony w przedszkolu. Pani Dyrektor Violetta Świder podziękowała rodzicom za ich zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i współpracę. Później jeszcze dyplomy i upominki, sesja fotograficzna, pyszny tort, wspólny poczęstunek i WAKACJE!!!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


Pożegnania nadszedł czas...

 

„Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno, a nasza pani

w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. ”

 

Dzień 21.06. 2018 r. dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w Przedszkolu w Krzyżowicach odbyła się wyjątkowa uroczystość -  „Pożegnanie starszaków” Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. 
Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań. Skończył się, bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci,  z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem p. Wiesławy Stańczyk przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor Bożeny Lorent oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Również w tym dniu pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę p.Krystynę Marszałek. Dziękujemy p. Krysi, rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie.Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu, na co dzień oraz nowych przyjaźni.  

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS-Publiczne Przedszkole w Krzyżowicach

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

 

Dnia 22 czerwca 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaka - Oliwii Zeman. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci młodsze zaprezentowały zgromadzonym gościom program artystyczny pod hasłem:"Owocowe lato". Po czym nastąpił najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latka. Oliwia dostojnie prezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Lorent podziękowała rodzicom za zaangażowanie w działania na rzecz placówki. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy Przyjaciel przedszkola natomiast dzieci  nagrody książkowe, słodkie rożki obfitości. Miłą niespodziankę przygotowała dla wszystkich dzieci oraz rodziców babcia Oliwii - kolorowy i przepyszny tort. Kolejna absolwentka naszego przedszkola opuszcza nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy jej wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Jak tradycja naszego przedszkola nakazuje czas "Pożegnania z przedszkolem"  zawiera w sobie dwie bardzo ważne uroczystości. 

Pierwsza z nich odbyła się 25 czerwca 2014 r., gdzie rodzice przyszłych absolwentów naszej placówki przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek "słodki poczęstunek". W tym roku był to przepyszny tor upieczony przez babcię Oliwii Zeman oraz mamę Marcela Kłos. Na pięknie zastawionych stołach pojawiły się także owoce egzotyczne i odżywcze soczki. Wszystkim rodzicom dzieci 5-6 letnich bardzo dziękujemy za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Było miło i radośnie. 

Natomiast dnia 27 czerwca 2014r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Dzieci kończące edukację przedszkolną zaprezentowały program artystyczny pod hasłem:" Żegnaj przedszkole". Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze były prezentacją umiejętności dzieci  zdobytych w trakcie całego roku. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale także nowych zadaniach i wyzwaniach, które staną przed przyszłymi uczniami już we wrześniu. Po części artystycznej nastąpiła ta chwila, na którą dzieci czekały z utęsknieniem przez cały rok. Rozdanie dyplomów oraz upominków przedszkolakom odchodzącym do szkoły. Następnie  Pani Dyrektor Bożena Lorent podsumowała kończący się rok w Przedszkolu, podziękowała za współpracę wszystkim zaangażowanym w życie przedszkola rodzicom i złożyła w imieniu swoim jak i pracowników serdeczne życzenia wakacyjne. Do grona absolwentów Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach dołączyli: Małgorzata Derkacz, Kłos Marcel, Mańkowski Jakub, Miga Urszula, Pawlaczek Emilia, Wachowska Alicja, Ważydrąg Jakub, Wójcik Damian. Gratulujemy!!!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1813759
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
443
823
4100
1802366
1813759